برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۰/۷/۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» همه چیز در مورد فرش های ریز بافت

فرش های ریز بافت

اگر می خواهید پاسخ پرسش فرش های ریز بافت چیست ؟ را بگیرید این مقاله را مطالعه نمایید .
فرش های ریز بافت نوعی از فرش های ماشینی می باشند که امروزه به نام فرش های دست بافت گونه شناخته شده اند . و به دلیل زیبایی بسیار زیادی که دارند مشتریان زیادی را در دنیای فرش به سمت خود جذب کرده اند .  ممکن است افراد زیادی وجود داشته باشند که با فرش های ریز بافت آشنا نیستند و امکان دارد این سوال برایشان پیش بیاید که فرش های ریز بافت چه برتری نسبت به سایر فرش های معمولی دارند . بنابراین اگر می خواهید درباره فرش های ریز بافت اطلاعاتی را بدست بیاورید و با ویژگی های آن آشنا شوید ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید . 
در ادامه درباه فرش های ریز بافت و ویژگی های آن ها و نکات ضروری که باید در مورد فرش های ریز بافت بدانید اطلاعاتی را بیان می کنیم . فرش های ریز بافت به فرش های که دارای تعدا شانه 700 به بالا می باشد گفته می شود مانند فرش های 1000 شانه ، فرش های 1200 شانه و فرش های 1500 شانه .

فرش های ریز بافت :
فرش ها را می توان به صورت کلی به دو دسته تقسیم کرد فرش های دست بافت و فرش های ماشینی که بافنده برای بافت فرش دست بافت نخ را به دور چله و یا تار با یک گره مخصوص محکم می کند و به هیچ وجه نخ از فرش جدا نمی شود . اما در فرش های ماشینی نخ به وسیله دستگاه به دور نخ چله یا تار گره زده می شود و ممکن است به مرور زمان و براثر شستشو گره ها شل شوند و از جا کنده شوند .
اما با ظهور فرش های ریز بافت دیگر برای فرش های ماشینی این مشکل پیش نمی آید زیرا فرش های ریز بافت به فرش های دست بافت بسیار شبیه هستند . زیرا این نوع از فرش ها نخ خاب بسیار زیادی دارند و این باعث می شود که استحکام فرش بیشتر شود و اگر پشت فرش های ریز بافت را نگاه کنید می توانید به شباهت بسیار زیاد آن ها با فرش های دست بافت پی ببرید . 
فرش های ریز بافت به دلیل بالا بودن تعداد شانه و تعداد تراکم نسبت به سایر فرش های ماشینی دارای قیمت بالا تری می باشند . فرش های ریز بافت به دلیلی مقاومت و دوام بالای که دارند نیز نسبت به سایر فرش ها عمر بیشتری دارند . در ادامه به بررسی دو نمونه از فرش های ریز بافت می پردازیم .


بررسی فرش ریز بافت 1200 شانه :
فرش 1200 شانه قبل از فرش 1500 شانه ، ریز بافت ترین فرش ماشینی محسوب می شود . به دلیل داشتن تعداد شانه 1200 باعث شده است که از ظرافت و زیبایی خاصی بر خورد دار باشد . و همچنین به فرش های دستباف شبیه شود .
فرش های ریز بافت 1200 شانه دارای تراکم 3600 هستند و همین تعداد تراکم و تعداد شانه بالا باعث فشردگی و ریز بافتی آن ها  شده است . فرش های ریز بافت 1200 شانه نسبت به فرش های 500 شانه و فرش های 700 شانه دارای ضخامت کمتری است . و در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است . برای بافت فرش های ریز بافت  1200شانه از الیاف بسیار ظریف و نازکی استفاده می شود . ارتفاع نخ خاب آن ها نیز نسبت به فرش های 1000 شانه و 700 شانه کمتر می باشد و 8 میلی متر است .  به صورت کلی برای بافت فرش های ریز بافت 1200 شانه از الیاف اکریلیک هیت ست شده که جزو بهترین الیاف های مصنوعی است و دارای ویژگی های مانند ضد حساسیت ، ضد آلرژی و غیره می باشد . الیافی که هیت ست می شوند دیگر پرزدهی ندارند و در اثر شستشو رنگشان ثابت می ماند و تغییر رنگ نمی دهند . همچنین در برار گرما و حرارت نیز مقاوم می شوند .

فرش های ریز بافت 1200: شانه یکی از نفیس ترین و گران قیمت ترین فرش های ماشینی می باشند که بیشتر برای مکان های مانند اتاق پذیرایی مناسب هستند و پهن کردن آن ها در منازل باعث به وجود آمدن فضایی زیبایی و نمای دیدنی می شود .
از مهم ترین ویژگی های فرش ریز بافت می توان به لطافت و ظرافت آن ها اشاره کرد . اگر چه ارتفاع نخ خاب فرش های ریز بافت نسبت به دیگر فرش ها کمتر است اما به دلیل این که از الیاف بسیار نازک و مرغوب استفاده شده است لطیف تر و ظریف تر هستند .
امروزه اکثر فرش های ریز بافت دارای طرح های فرش های دست بافت می باشند . زیرا این نوع از فرش ها از تعداد شانه و تراکم بالایی برخور دارند و همین امر باعث می شود که طرح و نقشه های که در آن ها بکار می رود واضح تر باشد .


فرش ریز بافت 1500 شانه : یکی دیگر از فرش های ریز بافت ، فرش های 1500 می باشند . در حال حاضر فرش های 1500 شانه ، ریزبافت ترین فرش در بازار است . برای بافت فرش های ریز بافت 1500 شانه نیز مانند فرش 1200 شانه از الیاف اکریلیک هیت ست شده استفاده می کنند . هیت ست یک فرآیند می باشد که در طی آن نخ های ریسیده شده با بخار و دما تثبیت می شوند. این فرآیند موجب بالا رفتن کیفیت نخ و از بین رفتن پرزدهی آن ها می شود . بنابراین در هنگام خرید فرش حتما به این مورد دقت کنید زیرا علاوه بر ویژگی های که بیان کردیم فرآیند هیت ست باعث افزایش عمر و ماندگاری فرش نیز می شود . تعداد شانه فرش در واقع یکی از قسمت های اصلی فرش ماشینی می باشد و می توان گفت که تعداد شانه به تعدا گره های گفته می شود که در یک متر از عرض فرش قرار دارد و هر چه این تعداد بیشتر باشد فرش ریز بافت می شود . در واقع شانه نشان دهنده کیفیت فرش است . فرش های ریز بافت 1500 شانه دارای تراکم 4500 می باشند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه